Логотип 5 Міська лікарня

5 МІСЬКА ЛІКАРНЯ ЕКСТРЕНОЇ ТА ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

(061) 280-56-18

(095) 153-55-55

м. Запоріжжя

вул. Перемоги 80

Меню:

Відділення інтенсивної терапії №1

Відділення інтенсивної терапії №1 (реанімації) розраховане на 21 ліжко, будучи  одним із базових підрозділів лікарні швидкої допомоги, на протязі більше 30  років виконує функцію міського реанімаційного центру і центру по лікуванню тяжких екзотоксикозів. Цілодобово надає реанімаційну, інтенсивну та лікувально-консультативну допомогу хворим та постраждалим терапевтичного, токсикологічного, ендокринологічного, неврологічного, психіатричного, нейрохірургічного, нефрологічного, травматологічного, хірургічного та інших профілів.  Евакуює «на себе» хворих  з розвиненою або можливою загрозою для життя з лікувально-профілактичних закладів міста.

Овчаренко Андрій Анатолійович

Овчаренко Андрій Анатолійович

Завідувач відділенням інтенсивної терапії №1, лікар-анестезіолог

Історично відділення інтенсивної терапії бере початок із об’єднаного відділення анестезіології та реанімації, заснованого у лікарні в 1969 році. У 1982 році із вводом в експлуатацію травматологічного корпусу лікарні, відділення «де факто» відділилося від загальної служби анестезіології, з жовтня 1987 року існувало як самостійний підрозділ на 15 ліжок. У 2022 році відділення розширилось до 21 ліжка за рахунок ліжок інтенсивної терапії хірургічних методів детоксикації («штучна нирка»). 

Розмова завідувача відділення або лікаря ординатора з родичами пацієнтів проводиться у робочі дні з 10:00 до 12:00 за умови відсутності невідкладних ситуацій у відділенні.

У вихідні та святкові дні розмову з родичами проводить черговий лікар з 10:00 до 12:00 (Шановні відвідувачі! Прохання поставитися з розумінням до специфіки лікувального процесу у відділенні. Пріоритет завжди залишається за проведенням діагностичних та лікувальних заходів нашим пацієнтам. У зв’язку з цим іноді виникає необхідність очікування розмови з лікарем або завідувачем відділення).

Телефон для розмови з родичами (061)280-56-36

реанимация
реанимация

Відділення і його функції

Медичний персонал відділення інтенсивної терапії №1 надає цілодобову високотехнологічну медичну допомогу найважчим пацієнтам клініки.

Відділення розраховане на 21 реанімаційне ліжко та оснащене найсучаснішою апаратурою, призначеною для підтримки та заміщення різних функцій організму.

У відділенні проводиться штучна вентиляція легень із використанням інтелектуальних режимів ШВЛ завдяки застосуванню апаратів останнього покоління. Застосовуються екстракорпоральні методики детоксикації: гемодіаліз, гемодіафільтрація, плазмаферез. Кожне ліжко забезпечене системою моніторингу та спостереження за життєво важливими показниками хворого, апаратурою дозованого введення лікарських засобів. Палати відділення обладнані центральним розведенням кисню.

Наявність цілодобово працюючої лабораторії, а також експрес-лабораторії дозволяє цілодобово проводити обстеження хворих.

Застосування ультразвукової навігації та сучасного апарату УЗД допомагає не тільки в діагностиці, а й при катетеризації вен та артерій, дозволяє уникати важких ускладнень. 

Лікарі нашого відділення володіють технікою традиційної та сучасної дилатаційної трахеостомії. Спільно з лікарем-інфекціоністом відпрацьовуються схеми антибактеріальної терапії, проводиться мікробіологічне дослідження з ідентифікацією збудника та визначенням чутливості до антибіотиків крові, сечі, мокротиння, ранового виділення.

Наші лікарі-анестезіологи беруть безпосередню участь у лікувальному процесі, виконують на високому рівні всі необхідні маніпуляції, беруть участь у клінічних розборах та консиліумах. Також на базі відділення проходять практичні заняття з лікарями-інтернами медичного університету, проводиться майстер-класи для лікарів-курсантів за програмами підвищення кваліфікації.

Лікарі та медсестри відділення регулярно підвищують свою кваліфікацію, виступають з доповідями та беруть участь в українських та міжнародних з’їздах, конгресах та конференціях. Підсумком цієї роботи є постійне вдосконалення стандартів лікування відповідно до сучасного світового досвіду.

Першорядним завданням усіх працівників відділення є одужання наших пацієнтів. Основою діяльності є високий професіоналізм, гуманне, співчутливе ставлення до пацієнтів та їх родичів

реанимация

Правила для відвідувачів

Ваша рідна людина знаходиться у нашому відділенні у тяжкому стані. Ми надаємо йому всю необхідну допомогу. Дізнатися про стан здоров’я пацієнта Ви можете в особистій бесіді із завідувачем відділення, а за його відсутності — з черговим лікарем. Перед відвідуванням родича ми просимо Вас уважно ознайомитись із правилами відвідування. Усі вимоги, які ми висуваємо до відвідувачів нашого відділення, продиктовані виключно турботою про безпеку та комфорт пацієнтів, які перебувають у відділенні.

реанимация
 • ваш родич хворий та його організм зараз особливо сприйнятливий до інфекції. Якщо у Вас є якісь ознаки заразних захворювань (нежить, кашель, біль у горлі, нездужання, підвищення температури, висипання, кишкові розлади) – не заходьте у відділення – це вкрай небезпечно для Вашого родича та інших пацієнтів відділення
 • відвідування пацієнтів можливе лише після особистої бесіди із завідувачем відділення, а за його відсутності – з черговим лікарем 
 • повідомте медичному персоналу про наявність у Вас будь-яких захворювань для вирішення питання про те, чи вони не загрожують Вашому родичу
 • перед відвідуванням зніміть верхній одяг, надягніть бахіли, халат, маску, шапочку, ретельно обробіть руки
 • заборонено відвідування відділення у алкогольному (наркотичному) сп’янінні
 • у палаті може перебувати лише ОДИН відвідувач
 • у відділенні дотримуйтесь тиші, не торкайтеся приладів та медичного обладнання
 • не порушуйте режим охорони
 • не підходьте та не розмовляйте з іншими пацієнтами
 • спілкуйтеся з Вашим родичем тихо
 • дотримуйтесь вказівок медичного персоналу
 • не ускладнюйте надання допомоги іншим пацієнтам
 • відвідувачі, які не є прямими родичами пацієнта, допускаються до відділення реанімації за умови згоди пацієнта
 • час відвідування обмежений 5-10 хвилин
 • на вимогу медичного персоналу відвідувач повинен покинути відділення негайно
 • відвідувачі до 14 років до відвідування не допускаються
 • відвідування не дозволяється під час проведення в палаті інвазивних маніпуляцій (інтубація трахеї, катетеризація судин, перев’язки, видалення дренажів), проведення серцево-легеневої реанімації, при рентгенографії, надходженні нових пацієнтів до відділення з операційної та приймальної філій, під час проведення , під час передачі чергування
 • мобільний телефон та інші електронні пристрої повинні бути вимкнені
 • фото- та відеозйомка заборонено!
 • розмова із завідувачем відділення – по робочих днях з 10:00 до 12:00
реанимация
Лікарі відділення
Луценко Олександр Володимирович

Луценко Олександр Володимирович

Лікар-анестезіолог для ліжок інтенсивної терапії

Сивицький Володимир Ігорович

Сивицький Володимир Ігорович

Лікар-анестезіолог для ліжок інтенсивної терапії

Похвата Петро Борисович

Похвата Петро Борисович

Лікар-анестезіолог для ліжок інтенсивної терапії

Мироненко Сергій Євгенійович

Мироненко Сергій Євгенійович

Лікар-анестезіолог для ліжок інтенсивної терапії

Калашніков Віктор Геннадійович

Калашніков Віктор Геннадійович

Лікар-анестезіолог для ліжок інтенсивної терапії

Погорілий Миколай Васильович

Погорілий Миколай Васильович

Лікар-анестезіолог для ліжок інтенсивної терапії

Запис на прийом до лікаря відділення інтенсивної терапії №1

Будь ласка, заповніть форму нижче, натисніть «Записатися» та чекайте на дзвінок для підтвердження! Будьте уважні, поля помічені зірочкою є обов’язковими для заповнення.