Логотип 5 Міська лікарня

5 МІСЬКА ЛІКАРНЯ ЕКСТРЕНОЇ ТА ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

(061) 280-56-18

(095) 153-55-55

м. Запоріжжя

вул. Перемоги 80

Меню:

Відділення терапії

Брік Андрій Васильович

Брік Андрій Васильович

Завідувач відділеням терапії, лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Відділення терапії призначене для пацієнтів, яким проводять діагностику, лікування та реабілітаційні заходи при захворюваннях терапевтичного характеру. У відділенні можуть перебувати хворі за різними профілями – з проблемами серця та шлунково-кишкового тракту, патологіями нирок та печінки, порушеннями в роботі органів дихання.

Можна сміливо сказати, що у терапевтичному відділенні займаються «внутрішніми хворобами».

У відділенні терапії надається кваліфікована медична допомога при гострих захворюваннях:

 • бронхіт
 • пневмонія
 • ларингіт
 • гастрит
 • коліт та ентерит
 • виразка 12-палої кишки та шлунка
 • міокардіти, перікардіти
терапия и кардиология

Серед пацієнтів цього відділення багато пацієнтів із порушеннями у роботі органів кровообігу, травлення, дихання. Надається повноцінна та висококваліфікована допомога при всіх терапевтичних патологіях. У відділенні терапії можуть бути поміщені пацієнти з новоутвореннями – для попереднього обстеження та уточнення діагнозу.

Знаходження пацієнта у терапевтичному відділенні нашої клініки може бути першим етапом надання висококваліфікованої медичної допомоги. Фахівці широкого профілю проведуть необхідні аналізи та діагностику у максимально короткі терміни. Виходячи з результатів обстеження, призначать повноцінне лікування, у тому числі профільних захворювань.

Діагностичні можливості терапевтичного відділення достатні для того, щоб оцінити загальний стан здоров’я пацієнта або уточнити існуючий діагноз. Тут проводиться обстеження із застосуванням сучасної діагностичної апаратури, використовуються всі необхідні можливості:

 • УЗД
 • ЕКГ
 • КТ
 • рентген
 • ехокардіографія
 • добовий моніторінг ЕКГ
 • добовий моніторінг АТ
 • спірографія
 • велоергометрія
 • повний лабараторний клініко-біохімічний аналіз 
терапия и кардиология

У відділенні накопичено великий досвід ведення пацієнтів старших вікових груп, які мають складну коморбідну патологію. Якісний догляд та контроль за станом хворих дозволяє проводити не лише їх обстеження та лікування, а також реабілітацію після перенесених втручань.

При надходженні пацієнта до відділення терапії лікар проводить первинний огляд із формулюванням попереднього діагнозу. Відповідно до основного діагнозу планується обстеження.

До відділення терапії  звертається багато пацієнтів з такими симптомами, як задишка та набряки. Причиною даних скарг може бути серцева або серцево-легенева недостатність. У пацієнтів, які страждають на хронічну серцеву недостатність, внаслідок набутої вади серця або перенесеного інфаркту міокарда, проводитися обов’язкове обстеження:

 • ЕХО КС з не інвазивною  оцінкою: коронарного русла, скорочувальної здатності, роботи клапанного апарату серця, зон порушеної скорочувальної здатності міокарда, фракції викиду ЛШ
 • ЕКГ методики, у тому числі холтерівське моніторування-для виключення порушень ритму та проведення, ішемічних проявів
 • аналіз АТ пацієнта, за допомогою щоденних вимірювань та добового моніторування АТ

Якщо в процесі обстеження у пацієнта виявляються показання до хірургічного лікування серця – питання подальшої тактики лікування обговорюється. За необхідності проведення коронарної ангіографії пацієнт записується на дане дослідження в плановому або екстреному порядку в умовах нашої клініки.

Часто причиною нездужання та зниження якості життя стає зниження рівня гемоглобіну нижче норми.

Анемії (низький рівень гемоглобіну) – найчастіша хвороба людини: у світі налічується понад 2 мільярди хворих. Анемії – група захворювань, до якої входять залізодефіцитні анемії, анемії хронічних захворювань, В12-дефіцитні, фолієводефіцитні, гемолітичні та апластичні анемії, кожен вид анемії лікується різними методами. Анемії можуть бути самостійним захворюванням або розвиваються при інших хворобах (хронічний гепатит, цироз печінки, виразкова хвороба, захворювання нирок), погіршують їх перебіг, збільшують кількість ускладнень, ускладнюють лікування та збільшують ризик смерті. Нерідко анемія є першою ознакою онкологічного захворювання. Своєчасне обстеження у цих випадках дозволяє виявити пухлину на ранній стадії і вилікувати хворого.

терапия и кардиология
терапия и кардиология

Не можна проводити лікування самостійно дієтою або медикаментами до того, як встановлено причину зниження гемоглобіну. Це може спричинити тяжкі наслідки, особливо при пухлинах.

Захворювання травневого тракту – це велика група загальних захворювань у терапевтичній практиці. Діагностичні та терапевтичні можливості, використання сучасних діагностичних методів, а також висока кваліфікація фахівців дозволяють забезпечити високий рівень діагностики та якості лікування. Наш метод багатостороннього обстеження дає змогу діагностувати високу точність для пацієнтів із складною комбінованою патологією внутрішніх органів та систем.

Сучасна діагностика в гастроентерології вже немислима без методів візуального дослідження – УЗД, ендоскопічні та рентгенологічні дослідження, включаючи компютерної візуалізації, а також вивчення морфологічних препаратів.

Діагностичні можливості:

 • УЗД черевних органів, кішківника та органів малого тазу
 • ендоскопічні дослідження: езофагогастродуоденоскопія та колоноскопія з цільовою біопсією, гістологічним та цитологічним дослідженням, включаючи Helicobacter Pylori, в тому числі під внутрішньовенною анестезією.
терапия и кардиология

Відділення терапії накопичило достатній досвід лікування захворювань травних органів у пацієнтів літнього віку, антигелікобактерної терапії. Використання сучасних методів діагностики та найефективніші препарати призводять до значного зменшення тривалості пацієнтів у лікарні. Можна провести всебічне обстеження шлунково-кишкового тракту за короткий термін.

Будь-яке захворювання легше попередити чи лікувати у ранній стадії. У цьому окремим важливим напрямом роботи терапевтичного відділення є рання діагностика та профілактика загострень захворювань внутрішніх органів.

Призначаються та кваліфіковано оцінюються результати клініко-біохімімчних досліджень, рентгенологічних, УЗД. Умови лікування комфортні та проводяться спеціалістами найвищої кваліфікації з використанням сучасних медичних препаратів.

Для госпіталізації до відділення терапії необхідно визначити показання до стаціонарного лікування разом із Вашим сімейним лікарем та отримати направлення на госпіталізацію.

Також до нас надходять пацієнти доставлені бригадою ШМД, або пацієнти звертаються самостійно до приймально-діагностичного відділення.

Лікарі відділення
Лаврова Валерія Олександрівна

Лаврова Валерія Олександрівна

Лікар-кардіолог, лікар з функціональної діагностики

Чернікова Тетяна Володимирівна

Чернікова Тетяна Володимирівна

Лікар-кардіолог, лікар-терапевт

Камбій Марина Володимирівна

Камбій Марина Володимирівна

Лікар-терапевт

Кука Дмитро Сергійович

Кука Дмитро Сергійович

Лікар-гастроентеролог

Запис на прийом до лікаря відділення терапії

Будь ласка, заповніть форму нижче, натисніть «Записатися» та чекайте на дзвінок для підтвердження! Будьте уважні, поля помічені зірочкою є обов’язковими для заповнення.